Zayıflamak için Limon Kabuğu Kürü!

0
2534

Herkes kilo vermek istiyor. Çeşitli diyet tariflerini deneyerek, kendimize en uygun olanını bulmaya çalışıyoruz. Zayıflamak için çeşitli bitkisel kürler, hatta ilaçlar kullanılıyor. Aslında önemli olan kişinin kendi metabolizmasını tanıması ve yaptığı her diyeti spor ile mutlaka desteklemesi ve yaşam kalitesini her yönü ile artırması.

Alternatif diyet yöntemleri var. En doğal ve sağlıklı kilo verme yöntemlerinden bir tanesi Limon Kabuğu Kürü. En çok bildiğimiz ve kullandığımız Limonun mucizevi etkileri var, hayatımıza dahil edip farkında olarak kullanmalıyız.

Limon kabugunun sıkı ve lifli bir yapısı vardır. Bu nedenle tokluk hissi yaratır ve yağların yakılmasına yardımcı olur.

Her gün içtiğiniz çay yada yeşil çayınıza bir dilim limon ekleyebilirsiniz. Çayı içtikten sonra dilim limonu kabuğu ile birlikte yiyebilirsiniz. Limon kabuğu sıcak suda beklemiş olduğu için acı tadı hafifleyecek ve daha rahat yenebilir hale gelecektir.

Bir süre bu şekilde devam ettiğiniz zaman sindirim sisteminizin çalışmasının düzenlendiği ve hızlandığını göreceksiniz. Bu şekilde vücuttaki ödemi de atacaktır.

Limon Kabuğu ile Zayıflamak

Herkesin bildiği bir yöntem, sabahları bir bardak limon sıkılmış ılık su içmek kilo verdirici bir etkiye sahiptir.

Limon kabuğunun daha etkili bir kilo verdirici olduğunu biliyor muydunuz? Limon kabuğu suyu hem kilo vermeyi destekliyor, hem de içerdiği extra vitamin ve besinlerle bağışıklığı güçlendiriyor.

Limon Kabuğu Suyu Nasıl yapılır?
  • 4 Adet limonu iyice yıkayın ve ikiye bölün.
  • İkiye böldüğünüz limonları bir tencereye yerleştirin ve üzerini biraz geçecek kadar içme suyu ekleyin.
  • 5 Dakika kadar kaynatın.
  • 10 Dakika soğumaya bırakın.
  • Hazırladığınız bu suyu sabahları için.

Eğer lezzetli gelmezse, içine biraz bal ilave ederek kullanabilirsiniz.

Alternatif Limon Kabuğu Suyu
  • 1 Kg limonu iyice yıkadıktan sonra kabukları ile birlikte küp küp doğrayın.
  • Bir kavanoza doldurun.
  • 2 subardağı içme suyu yarım su bardağı şeker, 2 kabuk tarçın, 5-6 tane tarçını tencerede kaynatarak, hafif bir şeker şerbeti yapın.
  • Şerbeti kavanoza, limonların üzerine ekleyin. Buz dolabında uzun süre saklayabilirisiniz.
  • Bu karışımdan her gün çayınıza bir miktar atabileceğiniz gibi, sabahları içme suyunuza ekleyerek bir bardak içerbilirsiniz.

Limon kabuğu kilo vermenizi sağlar, ya da siz bazen fazla yemek yediğinizde kilo almanıza engel olur. Aynı zamanda hazımsızlık için de oldukça etkilidir.

Not: Bilgilendirme amaçlı paylaşılmıştır. Herşeyin olduğu gibi limonun da fazla kullanımı vücuda başka olumsuz etkiler yapabilir. O nedenle doktorunuza danışmanız en güzeli olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here