Itır Esen Kimdir?

0
186

İstanbul Üniversitesi, H.A.Yücel Eğitim Fak. İngilizce öğretmenliği 1. sınıf öğrencisi olan Itır Esen, ünlü isimlerin tasarımlarında modellik yapıyor. Itır Esen; Zeynep Tosun, Özgür Masur, Meltem Özbek, Çiğdem Akın, Zeynep Erdoğan gibi ünlü modacıların defilelerinde çıktı ve yaklaşık 3 yıldır podyumlarda yer alıyor.

Miss Turkey 2017 yarışmacılarından 1999 doğumlu Itır Esen, Yeşilçam oyuncusu ve aynı adı taşıyan Itır Esen’in yeğeni ve Seslendirme sanatçısı Hayri Esen’in torunu.

Miss Turkey 2017

Miss Turkey 2017 organizasyon yetkilileri, Miss Turkey World güzeli seçilen Itır Esen’in tacını geri aldı. Esen sosyal medya paylaşımları dolayısı ile tacını kaptırdı. Twitter üzerinden 16 Temmuz 2017 günü attığı tweet büyük tepki ile karşılandı.

Esen’in tacının geri alınacağını açıklayan Miss Turkey Başkanı Can Sandıkçıoğlu, “Üzülerek duyuruyoruz ki bu paylaşımın Itır Esen tarafından atıldığı kanaatine varılmıştır. Kuruluş amacı Türkiye’yi dünya çapında tanıtmak ve imajına katkıda bulunmak olan Miss Turkey Organizasyonu’nun böyle bir paylaşımı kabul etmesi mümkün değildir” ifadesini kullandı. Itır Esen’in tacının, 15 Temmuz ile ilgili çirkin bir paylaşımı nedeniyle alındığı açıklandı

Itır Esen’in tacının geri alınmasının ardından jüri puanlamasına göre ikinci olan Aslı Sümen’in birinci, puan sıralamasında üçüncü olan Pınar Tartan’ın ikinci, dördüncü sırada olan Yasemin Çoklar’ın ise üçüncü olduğu bildirildi.

Yeni sonuçlara göre; Aslı Sümen, Çin Halk Cumhuriyeti’nde düzenlenecek ‘Miss World’de, Pınar Tartan, ABD’de düzenlenecek ‘Miss Universe’de, Yasemin Çoklar ise Polonya’da düzenlenecek ‘Miss Supranational’da Türkiye’yi temsil edecek.

Alman Deutsche Welle sitesi, yaşananlarla ilgili yayınladığı haberde “Miss Turkey, ileri giden bir tweet’i yüzünden tacını kaybetti. Türkiye’yi Çin’de yapılacak Miss World güzellik yarışmasında temsil edecekti. Ancak Miss Turkey organizatörleri, genç kadının başarısız darbe girişimiyle ilgili attığı bir tweet’in ardından fikirlerini değiştirdiler” ifadelerine yer verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here