Kadrajımda Sigorta: Sıra Dışı Bir Fotoğraf Sergisi

0
134

Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı, ‘Kadrajımda Sigorta’ adıyla düzenlediği ödüllü fotoğraf yarışması sergisini 28 Mayıs Pazartesi günü ziyaretçilere açtı.

3 aylık bir yarışma maratonunun ardından jüri ilk dördü derece fotoğrafı olacak şekilde toplam 33 fotoğrafı sergilenmeye ve ödül almaya layık bulmuştu. Tüm bu 33 fotoğraf Sigorta Haftası boyunca (28 Mayıs – 3 Haziran) Şişli’de Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde sergileniyor olacak.

‘Kadrajımda Sigorta’ fotoğraf sergisini diğer sergilerden farklı kılan en önemli nokta, sigortanın kişide yaratabileceği çağrışımların çeşitliliği sebebiyle fotoğraf karelerinin tek bir konseptte olmaması…

Hayal gücünün sınırsızlığını gösteren fotoğrafların sergilendiği sergide, mutlu-mutsuz; renkli-renksiz; umutlu-umutsuz; soyut-somut pek çok ikilemi; farklı bir üslup ve tema ile ‘sigorta’yı anlatır şekilde yan yana görmek mümkün. Yangın, inşaat, kaza, deprem gibi sigortanın ana branşlarının anlatıldığı fotoğrafların yanında; ‘sigorta’nın belirsizliği, sigortalanan ‘risk’lerin yarattığı güven duygusu, ‘sigortalı’ olmanın geleceğe bakarken sağladığı huzur hali gibi insani duygular da fotoğraf karelerine yansımış.

‘Sigorta’nın ülkemizdeki bilinirliğini artırarak Sigorta Haftası’na anlamlı bir etkinlik sunmak amacıyla gerçekleştirilen etkinlik; misyonuna uygun olarak Sigorta Haftası boyunca sizlerin ziyaretine açık olacak. 3 Haziran’da sona erecek sergiyi kaçırmamak için siz de gün içinde Şişli Belediyesi’nin çaprazında bulunan Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’ne uğramayı atlamayın.

Yarışma ile ilgili tüm bilgilere daha önce yayınladığımız  TSEV’den Ödüllü Fotoğraf Yarışması: Kadrajımda Sigorta yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Kadrajımda Sigorta Fotoğraf Sergisi;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here